10 samochodów, na których zakup nie możesz sobie pozwolić, ale chciałbyś je mieć

Samochody

10 samochodów, na które nie możesz sobie pozwolić, ale które chciałbyś mieć na własność

1. Lamborghini Aventador

Lamborghini Aventador to najszybszy, najpotężniejszy i najdroższy samochód na świecie. Jest napędzany przez silnik V12 6,5L, który jest w stanie wyprodukować 700 KM i 603 lb-ft momentu obrotowego.

2. Porsche 918 Spyder

Porsche 918 Spyder to pierwszy na świecie produkcyjny hybrydowy super samochód sportowy. Jest napędzany przez podwójnie turbodoładowany 3,8-litrowy flat-six, który jest w stanie wyprodukować 800 KM i 789 lb-ft momentu obrotowego.

3. Ferrari F40

Ferrari F40 to środkowy silnik, napęd na tylne koła, dwumiejscowy grand tourer produkowany i sprzedawany przez Ferrari. Został wprowadzony w 1989 roku jako następca samochodu wyścigowego F40 i był pierwszym samochodem drogowym Ferrari, w którym zastosowano układ silnika środkowego.

4. McLaren F1

McLaren F1 to najdroższy samochód sportowy w historii, który jest ostatecznym wyrazem najnowocześniejszej technologii. McLaren F1 był wynikiem współpracy pomiędzy McLaren Automotive, oddziałem McLaren Group, a Ford Motor Company, który sfinansował projekt w celu wyprodukowania nowego supersamochodu, który miał zastąpić ich M23, który był uważany za niezadowalający i przestarzały.

5. Ferrari Enzo

Ferrari Enzo to średni silnik, napęd na tylne koła, 2+2 grand tourer produkowany i sprzedawany przez Ferrari. Jest następcą Ferrari F50 i jest również pierwszym Ferrari, które ma podwozie monocoque z włókna węglowego.

6. Koenigsegg CCX

Koenigsegg CCX to pierwszy specjalnie zbudowany, produkcyjny hipercar, który został zaprojektowany jako prawdziwy samochód kierowcy. Jest zbudowany od podstaw jako jednomiejscowy, choć można go przekształcić w konfigurację dwumiejscową.

7. Bugatti Veyron Super Sport

Bugatti Veyron to średni silnik, napęd na tylne koła, dwumiejscowy grand tourer wyprodukowany przez Bugatti Automobiles S.A.S. i jest najszybszym, najmocniejszym i najdroższym samochodem produkcyjnym na świecie.

8. Aston Martin One-77

Aston Martin One-77 jest środkowym silnikiem, napędem na tylne koła, dwumiejscowym grand tourerem produkowanym i sprzedawanym przez Aston Martin. Jest to następca V12 Vantage i jest najszybszym, najpotężniejszym i najdroższym samochodem produkcyjnym na świecie.

9. Lamborghini Reventon

Lamborghini Reventon jest najdroższym i najszybszym samochodem produkcyjnym na świecie. Jest to środkowy silnik, tylny napęd, dwumiejscowy grand tourer i jest następcą Gallardo.