6 Sposoby diagnozowania awarii silnika samochodowego

Samochody

Większość ludzi wie, że silnik samochodowy jest najważniejszą częścią samochodu, a jeśli nie, to będziesz musiał zmierzyć się z pewnymi problemami. Czy jest to awaria akumulatora lub jest to kwestia pompy paliwowej, będziesz miał do czynienia z pewnymi problemami i dlatego konieczne jest, aby znać podstawowe rzeczy do zrobienia, gdy samochód nie rozpocznie.

Teraz omówmy niektóre z podstawowych rzeczy, które należy zrobić, gdy samochód nie chce się uruchomić.

Sprawdź świecę zapłonową

Świeca zapłonowa jest jedną z najważniejszych części silnika i jeśli widzisz, że świeca zapłonowa nie działa prawidłowo, to musisz ją wymienić. Tak więc, po pierwsze, sprawdź świecę zapłonową i jeśli jest brudna, to wyczyść ją za pomocą szczotki drucianej. Po wyczyszczeniu go, spróbuj zapalić świecę zapłonową i jeśli działa to wymień ją.

Sprawdź alternator

Alternator jest częścią, która jest odpowiedzialna za ładowanie baterii i będzie działać prawidłowo tylko wtedy, gdy alternator jest ładowanie baterii. Tak więc, sprawdzić alternator i jeśli jest ładowanie prawidłowo, a następnie wymienić go.

Sprawdź poziom oleju

Jest to jedna z najważniejszych części silnika i jeśli poziom oleju jest niski, to doprowadzi do awarii silnika. Tak więc, sprawdzić poziom oleju i jeśli poziom jest niski, a następnie dodać olej do niego.

Sprawdź świece zapłonowe

Sprawdź świece zapłonowe i jeśli świece zapłonowe są brudne, a następnie oczyścić go za pomocą szczotki drucianej. Spróbuj zapalić świece zapłonowe i jeśli to działa, a następnie wymienić je.

Sprawdź świece zapłonowe

Sprawdź świece zapłonowe i jeśli są brudne, wyczyść je szczotką drucianą. Spróbuj zapalić świece zapłonowe i jeśli to działa, wymień je.

Wnioski:

Są to niektóre z podstawowych rzeczy, które należy sprawdzić, gdy samochód nie chce się uruchomić. Po sprawdzeniu silnika, należy uruchomić silnik, a jeśli nie zacznie, a następnie sprawdzić baterię, alternator, świece zapłonowe, a następnie sprawdzić poziom oleju.