10 dziwnych praw na autostradzie

Samochody

Nie ma wątpliwości, że nasze życie staje się lepsze, gdy przenosimy się z jednego miejsca do drugiego. Poznajemy nowych ludzi i poznajemy wiele nowych rzeczy. Kiedy podróżujemy po autostradach, możemy cieszyć się wszystkimi zaletami podróżowania.

Możemy cieszyć się pięknem natury podczas podróży, a także poznać zasady ruchu drogowego. Tutaj omawiamy najbardziej dziwne i dziwaczne prawa autostrad.

Prawo “ruchu jednokierunkowego

Jest to dziwna zasada, że jeśli jedziesz po ulicy jednokierunkowej to zostaniesz ukarany mandatem, ale jeśli jesteś kierowcą, który jedzie w przeciwnym kierunku to nie zostaniesz ukarany.

Jeśli jedziesz złym pasem i musisz przejechać przez pasy to zostaniesz ukarany mandatem, ale jeśli przejeżdżasz przez pasy jadąc w dobrym kierunku to nie zostaniesz ukarany.

Prawo “prawa drogi

Jest to system prawny, który mówi, że pojazd, który jest po prawej stronie będzie miał pierwszeństwo do korzystania z drogi.

Oznacza to, że samochód, który jest po prawej stronie będzie miał prawo do korzystania z drogi, a samochód, który jest po lewej stronie będzie musiał czekać, aż samochód po prawej stronie zostanie przepuszczony.

Prawo “hoggingu lewego pasa

Jeśli osoba chce jechać pasem ruchu, a ty jesteś na tym samym pasie i nie ruszysz się z tego pasa to zostaniesz ukarany mandatem.

Jeśli jesteś samochodem i znajdujesz się na pasie ruchu i nie ruszasz się z niego to zostaniesz ukarany mandatem.

Prawo “zakazu wyprzedzania

Jeśli mijasz inne pojazdy w przeciwnym kierunku to zostaniesz ukarany mandatem.

Jeśli jesteś po lewej stronie i z tyłu nadjeżdża samochód, zostaniesz ukarany mandatem.

Prawo “zatrzymania się dla pieszych

Jeśli jedziesz po autostradzie i widzisz pieszego, wtedy zostaniesz ukarany mandatem za niezatrzymanie pojazdu i zostaniesz aresztowany za nieudzielenie pomocy pieszemu.

Jeśli jesteś pieszym i przechodzisz przez jezdnię i zostaniesz potrącony przez samochód, to kierowca nie zostanie oskarżony za potrącenie Cię.

Prawo dotyczące “podwójnego parkowania

Możesz zaparkować pojazd tylko w wyznaczonej dla Ciebie szczelinie parkingowej.

Nie można parkować podwójnie na innych miejscach parkingowych.

Prawo “nielegalnego parkowania

Nie możesz zaparkować pojazdu na miejscu, które nie należy do Ciebie.

Nie możesz zaparkować w miejscu, które jest zarezerwowane dla pojazdów służb ratowniczych.

Wnioski:

To była lista dziwnych i dziwacznych praw, których musisz przestrzegać podczas podróży. Te prawa są bardzo ważne, ponieważ pomogą Ci jeździć bez żadnych kłopotów. Jeśli podróżujesz po zatłoczonej autostradzie, to na pewno będziesz musiał przestrzegać tych praw.